Ücretsiz

Keşif

Garantili

Ürün Hizmet

Arayın

0538 258 98 24

Nem Alma Sistemleri

Nem Alma Sistemleri, Nem Alma Cihazı, Nem alma cihazı yapımı, kanallı nem alma sistemleri

Kaliteli Garantili

Nem Alma Sistemleri

Ergünler Havalandırma, endüstriyel hava kurutma sistemlerinden kanallı nem alma sistemlerine yüksek performans nem alma cihazlarına kadar anahtar teslim nem alma sistemleri çözümleri sunmaktadır.

Nem alma sistemleri veya Havuz Nem Alma Santralleri paket üniteler olarak tasarlanmıştır. Kapalı yüzme havuzlarında ve nem oranının yüksek olduğu mahallerde buharlaşmadan dolayı oluşan aşırı nemi gidermek, kontrol altında tutmak ve bu mahallerde yıl boyunca kaliteli iç ortam havası elde etmek ve bina yapısında oluşabilecek bozulmaları önlemek için kullanılmaktadır.

Ücretsiz keşif hizmetimiz ile ihtiyacınız olan nem alma cihaz ve sistelere yerinde birlikte karar veriyoruz. İşinizde kokuları, küfleri, bakterileri ve virüsleri havadan uzak tutmak istiyorsanız çözüm Ergünler havalandırma.

Nem Alma Sistemleri Uygulama Alanları

Yüzme havuzları: Yüzme Havuzları buharlaşma nedeniyle çok yüksek nem seviyelerine sahiptir. Nemi bertaraf etmek için nem alma sistemleri kurulmalıdır.

Kapalı Spor Salonu ve Alanları: Bu alanların doğası gereği, yüksek nem ve boğucu havaya maruz kalmaya eğilimlidirler.

Sel Hasarı ve Onarımı: Havadaki nemi alarak kurutmak, sonuç almanın en iyi yoludur.

Depolar: Ürünleri uzun süre saklarken, bakteri üremesini engellemek ve tazeliğini uzatmak için genellikle kuru bir ortamda tutmanız gerekir. Nem Alma sistemlerimiz, güvenli bir nem seviyesini korumak ve gerekmediğinde kapanmak üzere ayarlanabildikleri için bu görev için mükemmeldir.

Galeri Müze Arşiv Depolama: Sanat veya Belgelerin korunması için kuru bir ortama ihtiyacınız var. Bu, nem seviyelerini kontrol altında tutmak için Nem Alma Cihazları kullanılarak elde edilir. Nem Alma Sistemlerimiz, güvenli bir nem seviyesini korumak ve gerekmediğinde kapanmak üzere ayarlanabildikleri için bu görev için mükemmeldir.

NEM NEDİR?

Nem, kısaca havadaki su buharı miktarıdır. Nem, o sıcaklık için maksimum en yüksek noktaya karşılık mevcut mutlak nemin yüzde ölçümü olarak ölçülür. Yüzde olarak ifade edilen bağıl nem , o sıcaklık için maksimuma (en yüksek noktaya) göre mevcut mutlak nemi ölçer . Bir higrometre kullanarak nem seviyelerini bulmak için odanın etrafındaki seviyeleri ölçebilirsiniz.

NEM alma sistemleri ne yapar?

Nem alma cihazlarımız, bir klima veya buzdolabının yaptığı gibi çalışır. Radyatörden hava üflenir, radyatörün bir tarafı ısınırken diğer tarafı soğur. Havadaki nem yoğuşma yoluyla radyatörün soğuk tarafında toplanır ve donar. Makine hazır olduğunda geçici olarak sıcak/soğuk taraflarını çevirir ve su kollektöre akar. Kolektör dolarsa, su dışarı pompalanır veya bir drenaj noktasına yerçekimi beslenir.

Nasıl bir nem alma sistemine ihtiyacım var?

Nem Alma Cihazları ile ister duvara monteli ister portatif model kullanılsın, alana uygun boyutta modele sahip olmak çok önemlidir. Büyük boyutlu modeller alanı daha hızlı ve daha kısa sürede temizler, küçük boyutlu modeller işi yapmakta zorlanır ve odanın yoğun nem dönemlerinde temizlenmeyen kısımlarında hala küf olduğunu görebilirsiniz. Odayı örneğin 3m uzunluk x 4m genişlik x 3m yükseklik = 36m ³ olarak ölçebilir ve kullanım durumunuza ve alanınıza göre boyutlandırma önerileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.