Ücretsiz

Keşif

Garantili

Ürün Hizmet

Arayın

0538 258 98 24

Doğalgaz Bacaları

çelik baca, doğalgaz bacaları, tek cidarlı bacalar, çift cidarlı çelik bacalar, SKP sac bacalar, galvaniz sac bacalar, çelik baca imalatı, doğalgaz baca imalatıçelik bacacılar, lokanta bacaları, kebapçı bacaları, Kombi çelik baca Fiyatları, Doğalgaz baca imalatçıları, Paslanmaz Baca Borusu, ÇİFT CİDARLI baca fiyatları

Doğalgaz Bacaları | Çelik Bacalar

Doğalgaz Bacaları

Doğalgaz Baca Sistemleri, genellikle endüstriyel tesislerde veya fabrikalarda, santrallerde, arıtma tesislerinde kazan dairesinin ana binadan uzak olarak kurulduğu uygulamalarda, kullanılan, tek yada çift cidarlı, zeminden ankrajlı ve hiçbir yere dayanmadan inşa edilen serbest duran baca sistemleridir. İç cidar H0 (sıfır) sızdırmazlık sınıfına uygun, flanşlı ya da komple kaynaklı olarak imal edilir.

İç cidar üzeri taşyünü ya da seramik esaslı izolasyon ile kaplanabilir. Tek cidarlı ve çift cidarlı olabilir.

Isıl geçirgenliği düşüktür, içerisinden geçen baca gazının sıcaklığı dış ortama iletildiğinden yoğuşma düşük, baca verimliliği yüksektir.

Taşıyıcı cidarlar ise çelik malzemeden, kalınlıkları statik şartlara göre hesap edilerek imal edilmektedir. Bacaya, dış cidarların atmosfer korozyonundan korunması için epoxy uygulaması veya paslanmaz çelik giydirme yapılabilmektedir.

1000C sıcaklığa kadar, ıslak (W) kuru (D) çalışabilen sistemler için üretim yapılabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Baca özellikleri

Paslanmaz çelikler korozyona karşı çok dayanıklıdırlar. Her tür sıcaklıkta kullanılabilmektedirler. Şekil verilmesi kolaydır. Estetik ve ergonomiktirler. Korozyona kaşı dayanıklıdır. Uzun ömürlüdürler. Geri dönüşümleri %100 sağlanmaktadır ve bu özellikleri ile çevrecidirler. Kesilmesi kolay, kaynak yapılabilir ve kaynak yıpranma payları düşüktür.